An overnight success
Ten Years in the making

We didn’t set out to become Traders

ضد داستان

فعالان بازار سرمایه در ایران، هیچ‎گاه بهار 99 را فراموش نخواهند کرد. در حالی که ویروس کرونا باعث افت شدید بازارهای بورس‎ جهان شده بود، بازار بورس ایران، علی‎رغم همراه شدن این پاندمی با تحریم های آمریکا، تجربه ای دیگر را از سر می‌گذراند. ورود میانگین روزانه….هزار میلیارد تومان و افزایش ۱۴۸درصدی شاخص در کمتر از سه ماه، باعث شده بود تا ظرفیت دفاتر پیشخوان دولت برای دریافت کد بورسی تکمیل شود و بسیاری از مردم بدون داشتن کوچکترین آشنایی با بدیهی‌ترین قواعد بازار و صرفا با عضویت در صفحات و کانال‌های سیگنال‎دهی، شبکه‌های مجازی یا اتکا به شنیده‌های فلان شخصی که مسئولیت مهمی دارد، شبانه سیگنال‎های رانتی دریافت کنند و روزانه بخرند و بفروشند و سود کنند. به همین سادگی داستان ما، یا بهتر است بگوییم”ضدداستان” ما درست از همین‎جا شروع شد. ضد داستانی که در بهار 99 اتفاق افتاد. بیش از پانزده سال سابقه برگزاری دوره‎های تخصصی بازار سرمایه، به علاوه تجربه کار در بازارهای داخلی و بین المللی، ما را وداشت تا دست به کار شویم و به سرعت طرح راه‎اندازی وب‎سایت «به‎بورس» را در دستور کار خود قرار دهیم؛ تا در مقابل این ذهنیت رایج که بازار بورس را نه محلی مبتنی بر قواعد علمی و تخصصی بلکه دستگاه عظیم چاپ پول در هنگام بازارهای صعودی و قمارخانه ای کلان در هنگام بازارهای نزولی می‌دید ایستادگی کنیم. طبیعی است در چنین فضای فکری، سرمایه‌گذاران یا دچار سرخوشی شدیدند یا از سرخوردگی‌های مفرط رنج می‎برند. چنین نگاه و دریافتی از بازار، به سرمایه‌گذاران اجازه نمی‌دهد که برای ارتقاء دانش خود هزینه کنند و آن‌ها باور نخواهند داشت که سرمایه‌گذاری در بورس بدون سرمایه‌گذاری در دانش بورسی قطعا به شکست می‌انجامد. پاول سموئلسون زمانی در ستایش صبر و آرامش سهامداری گفته بود :” سرمایه‌گذاری همانند مشاهده خشک‌شدن نقاشی یا تماشای رشد علف است. اگر دوستدار هیجان هستید، 800 دلار بردارید و به لاس‌وگاس بروید.” اما در هیجانات بهار99 چنین حرف‌های خریداری نداشت و معنای‌سرمایه‌گذاری و سهام‌داری به سفته‎بازی تقلیل یافته و صبر و عقلانیت به ترس و محافظه‌کاری تعبیر می‌شد تا اینکه نوبت شمردن جوجه‌‌ها در پاییز 99 رسید. 

1863907

دستان خوب

یک سرمایه‌گذار موفق می‌داند که :«وقتی پول متوجه می‌شود در دستان خوبی قرار دارد، تمایل پیدا می‌کند در آن دستان بماند و چندبرابر شود.». هدف گروه مالی “به‌بورس” دادن دستان خوب به کاربرانش است و جامعه هدف آن سرمایه‌گزارانِ خرد و مبتدی است که با مفاهیم مرتبط با بازارهای مالی و بازار بورس ایران آشنایی ندارند، تا بتوانند با کسب مهارت‌های لازم برای حضور در این بازار  به جای اتکا به سیگنال رانتی به دانش خود متکی شوند. ما بنا به توصیه «بنجامین گراهام» در پی روبروکردن سرمایه‌گذاران با اصلی‌ترین و بدترین دشمنانشان  برآمدیم چراکه  اصلی‌ترین مشکل سرمایه‌گذار – حتی بدترین دشمن او – احتمالا خود اوست! سرمایه‌گذاری که خود را بی‌نیاز از دانش بازار سرمایه و مهارت‌های علمی و روان‌شناسانه این بازار می‌داند و استراتژی او مبتنی بر رفتارهای هیجانی است بزرگترین دشمن خود است.

5f46782bf6b52420116196a0_llustration_2B

به‌بورس چیست؟!

افراد ثروتمند به جای کاهش هزینه به دنبال افزایش منابع درآمدی خود هستند و یکی از راه‎های متنوع‌سازی جریان‌های کسب درآمد، سرمایه‎گذاری در بازار سرمایه است. تارنمای به‌بورس با هدف آموزش و آشنايي علاقه‌مندان سرمايه‎گذاري در بازار بورس ايران با سازوکار مناسب سرمايه‎گذاري در بورس راه اندازي شده است. این تارنما پشتوانه بیش از پنج‌سال آموزش مجازی و ده سال آموزش حضوری را در کارنامه خود داشته و در سه سال گذشته از طریق شبکه‌های اجتماعی مشغول امر آموزش بوده‌است. به بورس خود را بیش از همه یک استارت آپ آموزشی در حوزه بورس می‌داند که بر پایه تجربیات و تخصص اعضای آن در داخل و خارج کشور، به دنبال تسهیل سرمایه‌گذاری خردورزانه در بازار بورس ایران است.
استفاده از امکانات مجموعه به بورس شامل شبکه های مجازی و تارنمای آن کاملا رایگان و تنها نیازمند ثبت نام (Login)در سایت است.

مشاوره سرمایه‌گذاری

گروه به بورس به هیچ گونه توصیه و سیگنالی برای خرید و فروش سهام یا سبدگردانی ندارد اما معتقد است که در نهایت، هیچ‌چیز برای سرمایه‌گذار نباید مهمتر از توانایی خوابیدن آسوده در شب باشد. به همین علت کاربرانی که مایل به مشاوره برای تحلیل پورتفوی خود هستند می توانند از امکانات این مجموعه بهره ببرند.
در پایان آن‎چه ما را در این زمان حساس به دور خود جمع می‎کند. سوای شعارهای تو خالی چون احساس وظیفه یا ادای دین، رساندن شما به هدف‎تان یعنی کسب سود است. زیرا شعار ما از گذشته تا به امروز بر این پایه استوار شده است که سود ما در گرو سود شماست و محال است مسیر سود پایدار و نه گذرا از زیان دیگران حاصل شود.

تماس با ما

    خبرنامه به‌بورس

    دوره‌های آموزشی جدید و تخفیف‌های ویژه

    © کليه حقوق محصولات و محتوای اين سایت متعلق به مدیر سایت می باشد و هر گونه کپی برداری از محتوا و محصولات سایت پیگرد قانونی دارد.

    0