گزارش بازار بورس آمریکا ۲۳ بهمن ۱۳۹۹

چکیده کوتاه مطلب

تعداد دیگری از شرکت‌های مجموعه‌ی اس‌اندپی (S&P-500) امروز گزارش‌های سه ماهه‌ی موفق خود را منتشر کردند. با نگاهی به برایند گزارش‌های سه ماهه‌ی کمپانی‌های مختلف، متوجه روند بازیابی اقتصادی بسیار قوی در آمریکا خواهیم شد. امروز هم در ادامه‌ی ماه‌های اخیر روز بسیار پرباری برای شرکت‌های تکنولوژی چیپ‌ست سازی همچون اینتل بود.

گزارش بازار بورس آمریکا ۲۳ بهمن ۱۳۹۹ برابر با ۱۱ فوریه ۲۰۲۱:

تلاش و عملکرد سخاوتمندانه‌ی دولت، آسیب‌های اقتصادی ناشی از ویروس کرونا را به شدت تعدیل کرد و سبب شد تا امروز گزارش‌های درآمدی شگفت انگیزی را شاهد باشیم. روند بازگشت درآمد کمپانی‌ها بسیار قوی‌تر از پیش‌بینی‌هایی بود که ما در شروع پاندمیک داشتیم.

جاناتان گالب، تحلیلگر کردیت سوییس

شاخص‌های بورسی آمریکایی امروز هم روز کم فراز و نشیبی را سپری کردند و همچنان در حدود بالاترین قیمت تاریخ خود قرار دارند. شاخص‌های اس‌اند‌پی (S&P-500) و نزدک (NASDAQ 100) به ترتیب ۰/۱۷ و ۰/۳۸ درصد افزایش داشتند در حالی که داو جونز (DOW JONES) ۰/۰۲ درصد کاهش را تجربه کرد. در این بین تنها شاخص نزدک بود که رشد به نسبت خوبی داشت و دلیل آن را هم می‌توان در روند صعودی کمپانی‌های تکنولوژی جست و جو کرد.

در گزارش بازار بورس آمریکا ۲۳ بهمن ۱۳۹۹ آمده است: در بین ابر شرکت‌های آمریکایی، ارزش سهام مایکروسافت، گوگل و تسلا به ترتیب ۰/۶۹، ۰/۱۱ و ۰/۸۵ درصد بالاتر رفت و کمپانی‌های اپل، آمازون و فیسبوک به ترتیب ۰/۱۹، ۰/۷۴ و ۰/۵۴ درصد کاهش ارزش را به خود دیدند.

امروز همچنین روز پرباری برای شرکت‌هایی بود که روی چیپ ست‌ها و تکنولوژی‌های از این دست تمرکز دارند. کمپانی‌هایی چون اینتل (INTEL)، انویدیا (NVIDIA) و ای‌اس‌ام‌ال (ASML) به ترتیب ۳/۰۶، ۳/۳۰ و ۴/۳۴ درصد افزایش را تجربه کردند. برای درک بهتر روند رو به بالای این کمپانی‌ها بهتر است به قیمت آن‌ها حداقل در ۶ ماه گذشته گاهی بیندازیم. برای مثال کمپانی ای‌اس‌ام‌ال (ASML) نسبت به قیمت شش ماه پیش خود بیش از ۵۷ درصد رشد کرده است، که این یک رشد فوق‌العاده محسوب می‌شود.

چارت شش ماه گذشته‌ی شرکت ای‌اس‌ام‌ال (ASML)
چارت شش ماه گذشته‌ی کمپانی ای‌اس‌ام‌ال (ASML)
سروش آقائیان
سروش آقائیان

 • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

نظرات کاربران

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  لینک کوتاه مطلب
  خبرنامه به‌بورس

  دوره‌های آموزشی جدید و تخفیف‌های ویژه

  © کليه حقوق محصولات و محتوای اين سایت متعلق به مدیر سایت می باشد و هر گونه کپی برداری از محتوا و محصولات سایت پیگرد قانونی دارد.

  0