تحلیل تکنیکال سهم والبر

چکیده کوتاه مطلب

در چارت روزانه همه چیز کمی نگران کننده به نظر می رسد، نزدیک شدن قیمت به بالای کانال و مقاومت ابر کومو، نشانه هایی است که باید انتظار داشت قیمت، دوباره از همین محدوده به سمت پایین حرکت کند. اما چارت هفتگی و رفتار حقوقی ها نوید یک شگفتی را می دهد.

به بورس: سرمایه گذاری البرز با نماد والبر یکی از سهم های گروه دارویی است که با نسبت پی بر ای 10 یکی از بهترین شرکت‎ های گروه دارویی است. این در حالی است که متوسط نسبت پی بر این گروه 16 است و از این حیث امتیازی برای این سهم محسوب می شود، پیش از تحلیل تکنیکال والبر دانستن چند نکته می تواند مهم باشد. اولین نکته به برنامه افزایش سرمایه شرکت باز می گردد که در 13 اسفندماه برگزار خواهد شد، دومین نکته مهم مربوط به تخصیص ارز 4200 تومانی به شرکت دارویی است که بسیار مهم است، سومین نکته به احتمال افزایش قیمت دارو باز می گردد که احتمالا تا پایان سال به تصویب برسد و چهارمین و آخرین نکته به سود 558 ریالی هر برگه سهم شرکت باز می گردد که به نسبت شش ماه سال گذشته 469 درصد افزایش را نشان می دهد.

نگاهی به شاخص گروه دارویی

پیش تر در مقاله بررسی مقاله « تحلیل تکنیکال برکت» و «بررسی تحلیل تکنیکال ددام» در مورد شاخص این گروه به تفصل سخن گفته بودیم، اما آنچه این روزها صنعت دارو رو از نظر تکنیکال جذاب کرده است، محدوده کف قیمتی شاخص گروه دارویی است، که انتظار رشد در سهم های این گروه را افزایش می دهد.

تحلیل تکنیکال شاخص گروه دارویی
تحلیل تکنیکال شاخص گروه دارویی

همانطور که در تصویر مشخص است، شاخص این گروه از کف 110 هزار واحد و پس از یک افت 40 درصدی، به سمت سقف 127 هزار واحدی خیز برداشته است، که می تواند در هفته های پیش رو سهم های گروه دارویی را با رشد همراه کند.

چارت روزانه در آستانه یک شگفتی

تحلیل تکنیکال سهم والبر نشان می دهد که چارت روزانه در آستانه یک مقاومت جدی قرار دارد، که به نظر می رسد اینبار باید با دید خوشبیانه ای به آن نگریست، در ادامه بیشتر توضیح خواهیم داد چرا احتمال وقوع این شگفتی محتمل است، تا سهم سرمایه گذاری البرز را ازاین کانال نزولی نجات دهد و سهم در مسیر رشد قرار بگیرد.

تحلیل تکنیکال سهم والبر
چارت روزانه والبر- گروه دارویی

همانطور که در تصویر مشاهده می شود، همه چیز عادی و کمی نگران کننده به نظر می رسد، نزدیک شدن قیمت به بالای کانال و مقاومت ابر کومو، همراه با استوک استیک چارت روزانه که در منطقه اشباع فروش قرار دارد، همه و همه نشانه هایی است که باید انتظار داشت سهم سرمایه گذاری البرز دوباره از همین محدوده به سمت پایین حرکت کند. اما چارت هفتگی و رفتار حقوقی ها نوید یک شگفتی را می دهد.

امیدواری در چارت هفتگی

تحلیل تکنیکال سهم والبر- گروه دارویی- سرمایه گذاری البرز
چارت هفتگی سرمایه گذاری البرز

در چارت هفتگی کراس استوک استیک و موینگ اوریج به سمت بالا می تواند عامل مهمی برای رشد سهم در هفته پیش رو باشد، از آنجایی که شاخص گروه دارویی نیز در حال جدا شدن از کف حمایتی خود است، انتظار داریم، سرمایه گذاری البرز با شکستن مقاومت، رشد خود را آغاز کند. البته بخشی از این امیدواری به اخبار امیدوار کننده صنعت دارو باز می گردد و ضعیت امیدوار کننده والبر که در ابتدای مقاله به آن اشاره کردیم. نباید از یاد برد که شرکت دارویی برکت، سازنده ایرانی داروی کرونا مالک 50 درصد از سهام سرمایه گذاری البرز است.

تحلیل تکنیکال سهم والبر
خریداران حقوقی سهم والبر

با نگاهی به ترکیب سهامدارن والبر مشخص می شود که تقریبا همه سهامداران درصدی البرزدر حال افزودن به مالکیت خود هستند، برای نمونه شرکت دارویی برکت در بهمن ماه نزدیک به 10 میلیون برگه سهم خریداری کرده است، گروه سرمایه گذاری تدبیر نیز بالغ بر 4 میلیون برگه سهم خریداری کرده است، به نظر می رسد برای شرکتی که سود هر برگه سهم خود را نزدیک به 500 درصد افزایش داده است، چنین اقبالی بی جهت نباشد. از این رو منتظر یک شگفتی بودن برای شرکتی که در حوزه دارو سرمایه گذاری می کند اتفاق عجیبی نیست. از این رو تحلیل تکنیکال سهم والبر حکایت از اتفاقات خوب دارد. اما برای خرید در نقطه مناسب باید به عوامل بنیادین نیز توجه کرد و با تحلیل همه جانبه تری اقدام به خرید نمود.

سیامک مهاجری
سیامک مهاجری

سال 84 برای کار در شرکت Eternal Youth و تجربه بازارهای جهانی از ایران خارج شدم، از سال 88 در ایران مدرس و معامله‎گر بازار سرمایه هستم. بازار چون هستی، بی‎کران است، همیشه دوست داشتم جستجوگری در دور دست‎هایش باشم.

 • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

نظرات کاربران

 1. امین گفته :
  17:12 1399/12/02

  سلام و درود ، در خصوص درج مطلب افزایش سرمایه والبر در تاریخ ۱۳ اسفند ، هیچ خبری از این موضوع در کدال منتشر نشده و حتی تایید حسابرس هم‌ نیامده ، مطلبی که در خصوص مجمع افزایش والبر چند روز منتشر شده متاسفانه احتمالا از روی افزایش سرمایه دالبر هست که روی کدال افزایش سرمایه اش اومده و باعث اشتباه برای والبر شده. لطفا مستندیات در خصوص افزایش سرمایه والبر رو در ۱۳ اسفند بفرمایید.
  سپاس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک کوتاه مطلب
خبرنامه به‌بورس

دوره‌های آموزشی جدید و تخفیف‌های ویژه

© کليه حقوق محصولات و محتوای اين سایت متعلق به مدیر سایت می باشد و هر گونه کپی برداری از محتوا و محصولات سایت پیگرد قانونی دارد.

0