تحلیل تکنیکال برکت، سازنده واکسن ایرانی کرونا

چکیده کوتاه مطلب

در این روزها که که در چارت هفتگی بسیاری از سهم ها افق امیدوار کننده ای دیده نمی شود، چارت هفتگی برکت تصویر امیدوار کننده ای را از آینده به نمایش می گذارد البته به شرط آنکه در چارت روزانه، فرصت های مناسب خرید فراهم شود.

به بورس: از همان روزهای ابتدایی تولید واکسن ایرانی کرونا و حمایت از آن توسط مسئولان، نگاه سرمایه گذاران و فعالان بازار به سهام شرکت گروه دارویی برکت جلب شد، شرکتی که از آن به عنوان سازنده واکسن کرونا ایرانی نام برده می شد. به طوری که از 18 آبان ماه در کمتر از دوماه سهام این شرکت با رشد 161 درصدی مواجه شد، آن هم در روزهایی که بازار بورس تهران بدترین روزهای تاریخی خود را سپری می کرد، در این مقاله قصد داریم به تحلیل تکنیکال برکت بپردازیم.
گروه دارویی برکت که از طریق 25 شرکت زیر مجموعه خود 14 درصد کل داروی کشور را تولید می‎ کند، یک شرکت سهامی عام است که در سال 1389 تحت عنوان «شرکت فناوری‌های نوین دارویی تدبیر» تاسیس شد و در حال حاضر شرکت هایی چون البرز دارو، سبحان دارو، تولید دارو، ایران دارو از جمله شرکت های زیر مجموعه هولدینگ برکت هستند که همگی در بورس اوراق بهادار تهران به ثبت رسیده اند.

تحلیل تکنیکال شاخص دارویی

پیش از آنکه وارد تحلیل تکنیکال برکت شویم، نگاهی به شاخص دارویی کمک می‎ کند تا از نمایی وسیع تر به این سهم و صنعت نگاهی بیندازیم، صنعتی که پتانسیل های لازم برای رشد بیشتر در آینده را دارد، بخصوص که ایران دومین مصرف کننده دارو در آسیاست که البته بخشی از این مصرف بالا به گفته وزیر بهداشت به مصرف خودسرانه آن باز می گردد.

تحلیل تکنیکال برکت، سازنده واکسن کرونا ایرانی
تحلیل تکنیکال برکت، سازنده واکسن کرونا ایرانی

گروه دارویی پس از سقوط بازار بورس در مردادماه سال جاری، با افت 40 درصدی از جمله صنایعی بود که از این ریزش کمترین آسیب را دید، و مهمتر از آنکه از اواسط آبان ماه بخش قابل توجهی از این افت را جبران کرد، در حال حاضر شاخص گروه دارویی در کف کانال خود و در محدوده حمایتی 110 هزار واحدی قرار دارد و انتظار می رود با کراس استوک استیک به سمت بالا و کف حمایتی آن، رشد تا 127 هزار واحد دور از انتظار نباشد.

تحلیل تکنیکال برکت در چارت روزانه

با توجه به ظرفیت شاخص دارویی که در کف حمایتی خود قرار دارد، اینک می توان انتظارات بیشتری از گروه دارویی برکت داشت، سهمی که با رشد چند وقت اخیر خود از منطقه خطر عبور کرده و می تواند در صورت یک اصلاح مختصر جذابیت بالایی برای خرید داشته باشد.

تحلیل تکنیکال برکت، سازنده واکسن کرونا ایرانی
تحلیل تکنیکال برکت، سازنده واکسن کرونا ایرانی

به نظر می رسد پس از رشد اخیر گروه دارویی برکت، حوالی 2900 تومان از جمله نقاط مقاومت مهمی باشد، که قیمت با برخورد به آن با اصلاح مواج شود، در صورت عبور قیمت از این مقاوت و خروج آن از ابرکومو می توان آغاز صعودی شدن کامل روند حرکت سهم را مد نظر قرار داد. با این وجود چه در محدوده دو هزار و نهصد تومان، سهم با اصلاح مواجه شود چه این مقاومت شکسته شود، برای خرید نباید عجله کرد و منتظر واکنش به این مقاومت ماند، پس از آن می توان تصمیم گیری در خصوص خرید سهم را در دستور کار قرار داد.

سیگنال های مثبت چارت هفتگی

اما در این روزها که که در چارت هفتگی بسیاری از سهم ها افق امیدوار کننده ای دیده نمی شود، چارت هفتگی برکت تصویر امیدوار کننده ای را از آینده به نمایش می گذارد البته به شرط آنکه در چارت روزانه، فرصت های مناسب خرید فراهم شود.

تحلیل تکنیکال برکت، سازنده واکسن کرونا ایرانی
چارت هفتگی گروه دارویی برکت

همانطور که در تصویر مشخص است، کراس همزمان استوک استیک و موینگ اوریج 10 و 20 روزه در محدوده ابرکو نشان می دهد که رشد سهم می تواند تداوم داشته باشد، و با عبور از مقاومت خود حرکت به سمت 8 هزار تومان را آغاز کند، به این ترتیب و رشد 400 درصدی گروه دارویی برکت در آینده دور از دسترس نیست، هرچند برای عملی شدن آن باید در چارت روزانه، سهم اصلاح موقتی را تجربه کند ، در غیر این صورت برکت نیز وارد موج اصلاحی C می شود که آنگاه باید منتظر یک ریزش اساسی در سهم باشیم.

سیامک مهاجری
سیامک مهاجری

سال 84 برای کار در شرکت Eternal Youth و تجربه بازارهای جهانی از ایران خارج شدم، از سال 88 در ایران مدرس و معامله‎گر بازار سرمایه هستم. بازار چون هستی، بی‎کران است، همیشه دوست داشتم جستجوگری در دور دست‎هایش باشم.

 • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

نظرات کاربران

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  لینک کوتاه مطلب
  خبرنامه به‌بورس

  دوره‌های آموزشی جدید و تخفیف‌های ویژه

  © کليه حقوق محصولات و محتوای اين سایت متعلق به مدیر سایت می باشد و هر گونه کپی برداری از محتوا و محصولات سایت پیگرد قانونی دارد.

  0