بهترین سهام گروه دارویی در اسفند ماه

چکیده کوتاه مطلب

امروز در گروه دارویی بیشترین توجه حقیقی ها به دشیری بود، اما بهترین سهام گروه دارویی برای حقوقی ها، بسیار متنوع بود،در داسوه این اقبال گویی بیش از باقی سهم ها بود جایی که یک حقوقی به تنهایی 95 درصد سهام روز را به میزان 460 هزار برگه سهم و به ارزش یک میلیارد و نهصد میلیون تومان خرید.

به بورس: مشخص کردن بهترین سهام گروه دارویی در شاخص دارویی کار ساده ای نیست و به عوامل مختلفی ارتباط دارد، مثلا اگر نسبت پی بر ای را ملاک قرار دهیم سهام شرکت سرمایه گذاری البرز( والبر) وضعیت بهتری از نظر سود سازی داشته است. که در مقاله « تحلیل تکنیکال والبر» به صورت تفصیلی به آن اشاره کردیم. همچین اگر امیدها به تولید واکسن ایرانی کرونا را مد نظر قرار دهیم سهم برکت، امیدهای زیادی را به خود معطوف ساخته است، در اینجا می توانید بیشتر در مورد آن بخوانید.

در این نوشتار اما قصد داریم شاخص گروه دارویی را از منظر آمار و ارقام در بهمن ماه سال جاری مورد بررسی قرار دهیم. هدف از این تحلیل این است که در یافتن بهترین سهام گروه دارویی دید بهتری پیدا کنیم.

وضعیت شاخص گروه دارویی در دوم اسفند

بهترین سهام گروه دارویی در بهمن ماه
بهترین سهام گروه دارویی در بهمن ماه

با اینکه این روزها شاخص گروه دارویی در محدوده حمایتی خود قرار دارد، و اخبار امیدوار کننده ای چون ارز 4200 تومانی و افزایش قیمت دارو به گوش می رسد، اما امروز دوم اسفندماه 99 سهام این گروه نیز، مانند گروه های دیگر قرمز پوش بود ، با اینهمه وضعیت هجرت با 6 درصد مثبت از باقی همگروه ها بهتر بود، دشیمی، دشیری، داوه و دکوثر از جمله سهم های سبزپوش بازار امروز بودند.

نگاهی به بیشترین خرید حقیقی و حقوقی

بهترین سهام گروه دارویی در بهمن ماه
بهترین سهام گروه دارویی در بهمن ماه

امروز دوم اسفندماه، در گروه دارویی بیشترین توجه حقیقی ها به دشیری بود، سهم بازار زرد فرابورس که با صف خرید روز را به پایان رساند، اما بهترین سهام گروه دارویی برای حقوقی ها، بسیار متنوع بود، اما در داسوه این اقبال گویی بیش از باقی سهم ها بود جایی که یک حقوقی به تنهایی 95 درصد سهام روز را به میزان 460 هزار برگه سهم به ارزش یک میلیارد و نهصد میلیون تومان خرید.

حجم مشکوک در دسینا، شفا و دکوثر

بهترین سهام گروه دارویی در بهمن ماه
بهترین سهام گروه دارویی در بهمن ماه

اگر حجم پول های مشکوک را در شاخص دارویی ملاک قرار دهیم، بیشترین پول مشکوک امروز وارد دسینا شد، بعد از آن شفا و دکوثر در رتبه های بعدی قرار داشتند، ددام، دشیمی و درهآور هم در این میان نصیبی از پول های مشکوک نبردند، باید به انتظار نشست و در روزهای آینده تاثیر ورود پول مشکوک را در این شرکت ها دید.

بازدهی فصلی گروه دارویی

بهترین سهام گروه دارویی در بهمن ماه
نگاهی به بازدهی فصلی گروه دارویی

با نگاهی به بازده فصلی این صنعت، مشخص می شود که فصل زمستان چندان فصل سردی برای سهم های گروه دارویی نبوده است، ددام با 81 درصد در میان سهم های این گروه بهترین عملکرد را داشته است و درهآور با 75 درصد و دیران با 48.91 درصد در رتبه های بعدی قرار دارند، در این میان دشیمی با بازدهی منفی 16.8 درصد بدترین عملکرد را از خود به جا گذاشت.
اگر سهام دار شرکت های دارویی هستند، در بخش نظرات نام سهم خود را درج کنید، تا در پرونده گروه دارویی جایی برای تحلیل سهم شما بازکنیم.

سیامک مهاجری
سیامک مهاجری

سال 84 برای کار در شرکت Eternal Youth و تجربه بازارهای جهانی از ایران خارج شدم، از سال 88 در ایران مدرس و معامله‎گر بازار سرمایه هستم. بازار چون هستی، بی‎کران است، همیشه دوست داشتم جستجوگری در دور دست‎هایش باشم.

 • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

نظرات کاربران

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  لینک کوتاه مطلب
  خبرنامه به‌بورس

  دوره‌های آموزشی جدید و تخفیف‌های ویژه

  © کليه حقوق محصولات و محتوای اين سایت متعلق به مدیر سایت می باشد و هر گونه کپی برداری از محتوا و محصولات سایت پیگرد قانونی دارد.

  0