گزارش بازار بورس آمریکا امروز ۶ بهمن ۱۳۹۹

چکیده کوتاه مطلب

مهمترین خبری که امروز نه تنها منجر به خوشحالی سهامداران بلکه سایر مردم جهان شد، اثرگذاری واکسن شرکت مادرنا (Moderna) بر نسخه‌های جهش‌یافته‌ی ویروس کرونا بود. مادرنا از ابتدای سال رشد درخشان ۳۶/۷ درصدی داشته است که ۲۳/۲ درصد آن را در یک هفته‌ی اخیر کسب کرده است. این شرکت روزهای بسیار خوبی را به مدد کرونا می‌گذراند. کافی است به افزایش قیمت سهام این کمپانی دارویی در یک سال گذشته نگاهی بیندازید: جهش ۶۱۹/۳۷ درصدی!

گزارش بازار بورس آمریکا امروز ۶ بهمن ۱۳۹۹ برابر با ۲۵ ژانویه ۲۰۲۱:

در روز دوشنبه ۲۵ ژانویه ۲۰۲۱، وال استریت تحت تاثیر گزارش‌های درآمد سه ماهه‌ی چهارم سال ۲۰۲۰ برای دو ابرکمپانی اپل و مایکروسافت بود. همانطور که در گزارش‌های قبلی هم اشاره شد، با توجه به پیش‌بینی‌های خوش‌بینانه در مورد عملکرد این دو شرکت در بازه‌ی زمانی مذکور، فشار خریداران همچنان بیشتر از فروشندگان بوده و برآیند این موضوع در شاخص‌ها به خوبی قابل رویت است. شاخص نزدک (Nasdaq 100) با رشد ۰/۶۹ درصدی به رکورد جدید ۱۳۶۳۶ دلار به ازای هر سهم رسید. شاخص اس‌اند‌پی (S&P-500) هم ۰/۳۶ درصد صعود داشت و به ۳۸۵۵ دلار و ۳۷ سنت رسید. اما شاخص داوجونز (Dow Jones) برای سومین روز متوالی روندی نزولی را در پیش گرفت و با ۰/۱۲ درصد کاهش به قیمت ۳۰۹۶۰ دلار و یک سنت به ازای هر سهم به کار خود پایان داد.

در پی صعود شاخص نزدک، به سراغ سهم‌های شاخص ساز این بازار می‌رویم. کمپانی‌های اپل، مایکروسافت، گوگل، تسلا و فیسبوک به ترتیب با ۲/۷۷، ۱/۵۸، ۰/۰۵، ۰/۰۹ و ۴/۰۳ درصد رشد، وال استریت را سبز کردند.

شرکت مایکروسافت به واسطه‌ی فروش ۴۳/۰۸ میلیارد دلاری در سه ماهه منتهی به ۳۱ دسامبر، به ازای هر سهم ۲/۰۳ دلار درآمد کسب کرده است. این در حالی است که تحلیلگران درآمد و فروش شرکت مایکروسافت را در این دوره، به ترتیب ۱/۶۴ دلار و ۴۰/۱۸ میلیارد دلار تخمین می‌زدند. درآمد این شرکت نسبت به سال گذشته ۳۴ درصد رشد کرده است در حالی که فروش آن تنها ۱۷ درصد افزایش یافته است. همچنین وال استریت درآمد ۳۸/۷ میلیارد دلاری را برای مایکروسافت در سه ماهه‌ی کنونی برآورد می‌کرد در حالی که این شرکت انتظار فروش ۴۰/۸ میلیارد دلاری در سه ماهه مارس دارد.

کمپانی مایکروسافت سال ۲۰۲۱ را تا کنون با رشد ۳ درصدی سپری کرده است. اما جالب است که تنها در یک هفته‌ی اخیر افزایشی در حدود ۸ درصد داشته است.

کمپانی مایکروسافت سال ۲۰۲۱ را تا کنون با رشد ۳ درصدی سپری کرده است. اما جالب است که تنها در یک هفته‌ی اخیر افزایشی در حدود ۸ درصد داشته است.
کمپانی مایکروسافت سال ۲۰۲۱ را تا کنون با رشد ۳ درصدی سپری کرده است. اما جالب است که تنها در یک هفته‌ی اخیر افزایشی در حدود ۸ درصد داشته است.

مهمترین خبری که امروز نه تنها منجر به خوشحالی سهامداران بلکه سایر مردم جهان شد، اثرگذاری واکسن شرکت مادرنا (Moderna) بر نسخه‌های جهش‌یافته‌ی ویروس کرونا بود. این شرکت اعلام کرد که با وجود اثربخش بودن این واکسن روی نسخه‌ی انگلیسی ویروس کووید ۱۹، در حال مطالعه بر روی نسخه‌های دیگر این ویروس است از جمله گونه‌ای که به تازگی در آفریقای جنوبی شیوع پیدا کرده است. این اخبار مثل همیشه خریداران را به وجد آورده و موجب جهش فوق‌العاده‌ی ۱۲/۲ درصدی ارزش سهام این شرکت شد تا ارزش هر سهم این شرکت نسبت به سه ماهه‌ی گذشته بیش از دو برابر شود.

مادرنا از ابتدای سال رشد درخشان ۳۶/۷ درصدی داشته است که ۲۳/۲ درصد آن را در یک هفته‌ی اخیر کسب کرده است. این شرکت روزهای بسیار خوبی را به مدد کرونا می‌گذراند. کافی است به افزایش قیمت سهام این کمپانی دارویی در یک سال گذشته نگاهی بیندازید: جهش ۶۱۹/۳۷ درصدی!

نمودار یک سال گذشته‌ی شرکت مادرنا - بر روی نمودار کلیک کنید.
نمودار یک سال گذشته‌ی شرکت مادرنا – بر روی نمودار کلیک کنید.

همچنین شرکت جانسون اند جانسون (Johnson & Johnson) – دیگر شرکت دارویی بزرگ آمریکایی – با ۱/۴۹ درصد رشد به بالاترین قیمت خود از زمان تاسیس رسید.

در گزارش بازار بورس آمریکا امروز ۶ بهمن ۱۳۹۹ آمده است: قیمت جهانی طلا طی روز گذشته با ۰/۰۶ درصد کاهش به ۱۸۵۵ دلار به ازای هر اونس رسید. نقره هم امروز روندی نزولی را تجربه کرد و با ۰/۶۵ درصد کاهش قیمت، به ۲۵ دلار و ۳۹ سنت به ازای هر انس رسید. (با توجه به اینکه قیمت طلا و نقره در هر لحظه متفاوت است؛ برای دیدن بهای لحظه‌ای آن‌ها، روی واژه‌ی هر یک کلیک کنید.)

محمدرضا حسینی
محمدرضا حسینی

 • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

نظرات کاربران

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  لینک کوتاه مطلب
  خبرنامه به‌بورس

  دوره‌های آموزشی جدید و تخفیف‌های ویژه

  © کليه حقوق محصولات و محتوای اين سایت متعلق به مدیر سایت می باشد و هر گونه کپی برداری از محتوا و محصولات سایت پیگرد قانونی دارد.

  0