واردات ذرت چین از آمریکا به بالاترین مقدار خود رسید

چکیده کوتاه مطلب

واردات ذرت چین در سال جاری می‌تواند به ۲۵ تا ۲۷ میلیون تن برسد که ۱۸ تا ۲۰ میلیون تن آن از آمریکا خواهد بود.

واردات ذرت چین از آمریکا به بالاترین میزان خود رسید. وزارت کشاورزی ایالات متحده اعلام کرد که چین بزرگترین خرید ذرت خود از ایالات متحده را انجام داده است؛ تصمیمی برای پاسخ به افزایش تقاضای خوراک دام در این کشور که چین را به بزرگترین واردکننده ذرت بدل خواهد کرد. اتفاقی که موجب افزایش قیمت ذرت و دیگر غلات شده است و ممکن است منجر به افزایش قیمت محصولات غذایی در اقتصادهایی شود که اکنون از پاندمی کویید-۱۹ رنج می‌برند.

وزارت کشاورزی آمریکا از فروش ۲/۱۰۸ میلیون تن ذرت برای تحویل به چین در سال زراعی ۲۱-۲۰۲۰ خبر داد. این دومین فروش روزانه بزرگ ایالات متحده پس از رکورد فروش ۳/۷۲ تن ذرت به شوروی در سال ۱۹۹۱ است. خرید بزرگ قبلی چین نیز به میزان ۱/۹۳۷ میلیون تن در جولای سال گذشته میلادی بود. طبق گفته منابع صنعتی به رویترز پس ازخسارت‌های خشکسالی و طوفان و کاهش تولید داخلی و همچنین بهبود صنعت گوشت خوک – پس از بیماری مهلکی که نزدیک به نیمی از گله را از بین می‌برد – چین به دنبال افزایش واردات ذرت بود.

جک اسکوویل، تحلیلگر Price Futures Group با بیان اینکه روند بهبود صنعت خوک چین بهتر از چیزی بود که تصور می‌شد افزود: «ما در آینده ارقامی بالاتر را خواهیم دید، بنابراین اینطور نیست که آنها معامله‌ای ارزان قیمت داشته باشند. اما زمانی که قیمت داخلی ذرت بیش از ۱۰ دلار (برای هر بوشل) باشد، مطمئناً فضای خرید وجود خواهد داشت.»

آخرین فروش به دنبال معاملات اوایل هفته گذشته انجام شد که که چین با خرید مجموعا ۳.۷۴ تن یکی از بزرگترین هفته‌های صادرات ذرت آمریکا را ثبت کرد.

همچنین وزارت کشاورزی آمریکا روز جمعه اعلام کرد خریداران چینی ۱۳۲۰۰۰ تن سویا (حدود دو محموله) را برای تحویل سال زراعی ۲۲-۲۰۲۱ خریداری کردند.

رییس شرکت AgResource روز چهارشنبه اعلام کرد واردات ذرت چین در سال جاری می‌تواند به ۲۵ تا ۲۷ میلیون تن برسد که ۱۸ تا ۲۰ میلیون تن آن از آمریکا خواهد بود. تحقق این امر چین را به بزرگترین خریدار ذرت در جهان تبدیل خواهد کرد. در سال زراعی ۲۰-۲۰۱۹ ، کل واردات ذرت چین ۷/۶ میلیون تن بوده است.

با فروش هفته گذشته، تعهدات واردات ذرت چین از آمریکا برای سال زراعی جاری به حداقل ۱۷/۷ میلیون تن رسید که بالاتر از آخرین پیش‌بینی وزارت کشاورزی آمریکا (۱۷/۵ میلیون تن) برای صادرات به وسیله همه تامین‌کنندگان بود. تحلیلگران عقیده دارند ذخایرذرت آمریکا به قدر کافی بزرگ است تا بتواند تقاضاهای بیشتری را پاسخگو باشد.

تحلیلگران و معامله‌گران گفتند این فرصت خرید به دنبال کاهش قیمت قراردادهای آتی ذرت در هفته گذشته به وجود آمد. اگرچه با افزایش تقاضا شاهد بالا رفتن دوباره قیمت بودیم.

معاملات آتی ذرت بورس کالای شیکاگو در نزدیکی ظهر جمعه با ۱۵ سنت افزایش به ۵/۴۹ دلار برای هر بوشل رسید و روز پنجشنبه به بالاترین قیمت هفت و نیم سال گذشته خود نزدیک شد.

قیمت ذرت آمریکا در هفت سال گذشته
قیمت ذرت آمریکا در هفت سال گذشته

محمدرضا حسینی
محمدرضا حسینی

 • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

نظرات کاربران

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  لینک کوتاه مطلب
  خبرنامه به‌بورس

  دوره‌های آموزشی جدید و تخفیف‌های ویژه

  © کليه حقوق محصولات و محتوای اين سایت متعلق به مدیر سایت می باشد و هر گونه کپی برداری از محتوا و محصولات سایت پیگرد قانونی دارد.

  0