تحلیل تکنیکال شاخص بانکی‎ها

چکیده کوتاه مطلب

شاخص بانکی‎ ها می تواند معیار خوبی برای پیش بینی آینده سهام بانک های بزرگ پیش از بازگشایی آن‌ها باشد، در حال حاضر دو سناریو برای این شاخص وجود دارد.

ببورس: این روزها در پی بدهی دولت به سه بانک ملت، تجارت و صادرات و بحث واگذاری سهام سه پالایشگاه به این بانک‎ها با بسته شدن نماد این سه بانک روبرو هستیم، اینکه مصوبه اخیر دولت در پرداخت بدهی خود به بانک‎ها چه تاثیری روی صورت‎های مالی این شرکت‎ها می‎گذارد، هنوز زود است که قضاوت کنیم، اما آنچه از شواهد پیداست این اقدام دولت تاثیر مثبتی روی تراز مالی آن‎ها خواهد گذاشت، به نظر می‎رسد دولت می‎خواهد پیش از پایان ماموریت 8 ساله خود تکلیف بدهی‎های خود را به بانک‎ها را روشن کند.

فعلا باید منتظر بنشینیم و ببینیم، واگذاری سهام شرکت‎های پتروشیمی و بیمه ای به بانک‎ها در گزارش این شرکت‎ها که به زودی در سایت کدال منتشر می‎شود تا چه میزان تاثیرگذار خواهد بود، پیش از آن ما قصد داریم در اینجا با نگاهی به وضعیت شاخص بانکی‎ها از منظر تحلیل تکنیکال وضعیت نمادهای بانکی را از زاویه شاخص آن‎ها مورد بررسی قرار دهیم.

سر و شانه معکوس شاخص بانکی ها

تحلیل تکنیکال شاخص بانکی ها
تحلیل تکنیکال شاخص بانکی ها

شاخص بانکی‎ها در آستانه تشکیل یک سروشانه معکوس در چارت روزانه و قرار گرفتن در رالی صعودی است. برای محقق شدن این اتفاق به نظر می‎رسد این شاخص باید تا محدوده 7848 پایین بیاید، جایی که یکی از حمایت‎های مهم قرار دارد، آنجا می‎تواند جای مناسبی برای رشد تا 12.000 واحد باشد. که رشد قابل توجهی است.
اما اگر این شاخص نتواند در حمایت مذکور، روند رشد خود را آغاز کند با توجه به بازگشت به زیر ابر کومو، می توانیم انتظار افت بیشتر تا محدوده 6724 را داشته باشیم. در حال حاضر این امیدواری وجود دارد با توجه به مصوبه دولت، حمایت‎های خوبی از سهم های بانکی صورت بگیرد و ما شاهد رشد آنها در میان مدت باشیم.

وضعیت حساس استوک استیک هفتگی

تحلیل تکنیکال شاخص بانکی ها
استوک استیک هفتگی شاخص بانکی در مسیر نزول

اما با نگاهی به وضعیت استوک استیک هفتگی در شاخص بانکی‎ها باید کمی دست به عصا بود، زیرا استوک استیک چارت هفتگی به سمت پایین کراس کرده و انتظار می‎رود این روند نزولی را در چارت بالا دستی ادامه دهد، مگر آنکه حمایت خوبی از سهام بانک‎های بزرگ صورت بگیرد و وضعیت چارت هفتگی بهبود پیدا کند.
21 دی‎ماه زمانی است که مطابق گزارش ناظر بازار باید سه بانک بزرگ یاد شده بازگشایی شود، نوع تعامل دولت و بانک‎ها نشان خواهد داد که آیا سناریو اول در چارت روزانه به حقیقیت بدل خواهد شد و یا باید شاهد کلاف سردرگم سهم‎های بانکی در ما‎ه‎های آینده باشیم.

سیامک مهاجری
سیامک مهاجری

سال 84 برای کار در شرکت Eternal Youth و تجربه بازارهای جهانی از ایران خارج شدم، از سال 88 در ایران مدرس و معامله‎گر بازار سرمایه هستم. بازار چون هستی، بی‎کران است، همیشه دوست داشتم جستجوگری در دور دست‎هایش باشم.

 • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

نظرات کاربران

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  لینک کوتاه مطلب
  خبرنامه به‌بورس

  دوره‌های آموزشی جدید و تخفیف‌های ویژه

  © کليه حقوق محصولات و محتوای اين سایت متعلق به مدیر سایت می باشد و هر گونه کپی برداری از محتوا و محصولات سایت پیگرد قانونی دارد.

  0