تحلیل تکنیکال سکه طرح قدیم

چکیده کوتاه مطلب

سکه طرح قدیم در حال تکمیل موج C خود است، و برای وارد شدن به محدوده موج اصلاحی C باید کفِ حمایتی 9 میلیون 800 هزار تومان را از دست بدهد تا با عبور از نقطه A وارد محدوده C شود با ورود قیمت در این محدوده دو سطح حمایتی مهم به میان می آیند.

به بورس: با نزدیک شدن به مراسم تحلیف جوبایدن رئیس جمهور منتخب آمریکا، شاهد کاهش قابل توجه قیمت سکه و طلا بودیم، تحلیل تکنیکال سکه طرح قدیم نشان می دهد از شهریورماه تا کنون سکه نزدیک به 60 درصد ارزش خود را از دست داده است.
بسیاری بر این باورند که سکه بهار آزادی محدوده 10 میلیون تومانی را نیز از دست می دهند، هرچند برخی نیز در این میان اعتقاد دارند، سکه محدوده پایین تر از این عدد را نخواهد دید همانطور که در هفته اول آذرماه یکبار هم به این محدوده قیمتی وارد شده بود اما با دیدن کف 10 میلیون تومان با 20 درصد افزایش وارد محدوده 12 میلیون تومان شد.
حال فروشندگان این فلز ارزشمند یکبار دیگر به آوردگاه سابق رسیده اند، جدالی بین خریداران و فروشندگان از فردا بر سر قیمت آن شکل خواهد گرفت اما اگر سکه طرح قدیم محدوده نه میلیون هشتصد را از دست بدهد، سناریوهای جالب توجه ای در انتظارش است.
در این نوشتار تلاش می کنیم تا با تحلیل تکنتیکال سکه طرح قدیم، محدوده قیمتی و محدوده زمانی اصلاح آن را مشخص کنیم.

چگونه سکه 7 میلیون تومانی محقق می شود؟

تحلیل تکنیکال سکه امامی
تحلیل تکنیکال سکه طرح قدیم

آنچه از شواهد پیداست، سکه طرح قدیم در حال تکمیل موج C خود است، و برای وارد شدن به محدوده موج اصلاحی C باید کفِ حمایتی 9 میلیون 800 هزار تومان را از دست بدهد تا با عبور از نقطه A وارد محدوده C شود با ورود قیمت در این محدوده دو سطح حمایتی مهم وجود دارد که انتظار می رود قیمت با برخورد به این سطوح به سمت بالا حرکت کند.
محدوده اول در حد فاصل 8 میلیون 700 تا 9 میلیون 100 هزار تومان است. انتظار داریم در صورت ورود به موج اصلاحی C در روز دوشنبه 13 بهمن ماه وارد این محدوده شویم، در صورت برخورد به این محدوده قیمتی باید منتظر نشست و دید واکنش خریداران چه خواهد بود.
اگر خریداران نتوانند با خریدهای پر حجم از این سطح حمایت کنند. آنگاه محدوده حمایتی قدرتمندتر 6 میلیون 800 تا 7 میلیون 300 هزار تومان به میان خواهد آمد. انتظار داریم در صورت تحقق این سناریو 25 تا 27 بهمن ماه زمانی ورود به این سطح اصلاحی باشد.
از این مرحله به بعد اگر واکنش قدرتمند خریداران صورت پذیرد، می توانیم شاهد بازگشت قیمت سکه باشیم. که می تواند با تحولات پایان سال و رشد سنتی قیمت طلا و سکه هم راستا باشد.
همه این سناریوها در صورت می تواند محقق شود که سکه طرح قدیم بتواند از کف حمایتی نه میلیون هشتصد هزار توان عبور کند، در غیر این صورت باز شاهد رشد قیمت طلا و سکه خواهیم بود، البته با توجه به تحولات پیش رو، پس از انتخابات آمریکا و احتمال برداشته شدن تحریم ها بعید به نظر می رسد سکه در محدوده 9 میلیونی توسط خریداران حمایت شود.

سیامک مهاجری
سیامک مهاجری

سال 84 برای کار در شرکت Eternal Youth و تجربه بازارهای جهانی از ایران خارج شدم، از سال 88 در ایران مدرس و معامله‎گر بازار سرمایه هستم. بازار چون هستی، بی‎کران است، همیشه دوست داشتم جستجوگری در دور دست‎هایش باشم.

 • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

نظرات کاربران

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  لینک کوتاه مطلب
  خبرنامه به‌بورس

  دوره‌های آموزشی جدید و تخفیف‌های ویژه

  © کليه حقوق محصولات و محتوای اين سایت متعلق به مدیر سایت می باشد و هر گونه کپی برداری از محتوا و محصولات سایت پیگرد قانونی دارد.

  0