تحلیل تکنیکال دلار؛ درآستانه یک حمایت تاریخی

چکیده کوتاه مطلب

قیمت دلار یکبار در اسفند 96، باردیگر در آبان 98 و این بار در بهمن ماه 99 به محدوده حمایتی نزدیک شده است که می تواند، به تعادل قیمت آن کمک کند، اما برای این اتفاق لازم است...

به بورس: تحلیل تکنیکال دلار نشان می دهد، قیمت دلار در آستانه یک حمایت تاریخی مهم قرار دارد، حمایتی که از اسفندماه 96 از افت بیشتر قیمت جلوگیری کرده است. پیش بینی قیمت دلار حکایت از آن دارد که این واحد پول مهم در قیمت 21498 تومان یک حمایت جدی را پیش رو دارد که می تواند باعث تعادل قیمت آن شود. هرچند امروز مدیر ارتباطات بازار متشکل ارز ایران نیز عنوان کرد روند ریزش دلار در بازار تا پایان هفته ادامه خواهد داشت.

تحلیل تکنیکال دلار به روایت تصویر

تحلیل تکنیکال دلار؛ درآستانه یک حمایت تاریخی
تحلیل تکنیکال دلار؛ درآستانه یک حمایت تاریخی

همانطور که در تصویر پیداست، قیمت دلار دوبار دیگر به این سطح حمایتی نزدیک شده بود و پس از برخورد به آن روند افزایشی خود را آغاز کرده بود. بار اول در اسفند 96 بار دوم در آبان ماه 98 و حال در بهمن ماه 99 برای بار سوم به کف کانال تاریخی خود نزدیک شده است. شاید بتوان از نمایی کلی و با توجه به داده های نمودار به پیش بینی قیمت دلار در ماههای آینده پرداخت.

تحلیل تکنیکال دلار؛ درآستانه یک حمایت تاریخی
تحلیل تکنیکال دلار؛ درآستانه یک حمایت تاریخی

اگر از نمایی نزدیک تر به روند قیمت دلار نگاهی بیندازیم، علاوه بر حمایت 21498 حمایت 21136 تومان را نیز می‎بینیم، جایی که انتظار می رود مطابق تحلیل تکنیکال دلار، موج C به پایان برسد و قیمت برای مدتی هم شده روند افزایشی را تجربه کند، هرچند نمی توان گفت که آیا این افزایش قیمت دلار ادامه دار خواهد بود، اما می توان گفت اولین مقاومت مهم در محدوده 26 هزار تومان خواهد بود.
البته یک نکته مهم را از منظر تحلیل تکنیکال دلار باید مدنظر قرار داد، همه این سناریوها به شرطی قابل اتکا خواهد بود، که قیمت با قدرت بالایی از محدوده حمایتی خود بازگردد و به اصطلاح شاهد یک کندل افزایشی قدرتمند باشیم. در غیر این صورت ممکن است این حمایت نیز به راحتی شکسته شود و حتی قیمت دلار در محدوده 19.000 تومان به روند اصلاحی خود پایان دهد.
اما اصلاح زمانی دلار نشان می دهد که فعلا نزدیک ترین زمان برای اصلاح قیمت در سی ام بهمن ماه قرار دارد، به عبارت دیگر هرچند اصلاح قیمتی به محدوده تاریخی خود نزدیک می شود اما اصلاح زمانی قیمت دلار هنوز به پایان نرسیده است.

سیامک مهاجری
سیامک مهاجری

سال 84 برای کار در شرکت Eternal Youth و تجربه بازارهای جهانی از ایران خارج شدم، از سال 88 در ایران مدرس و معامله‎گر بازار سرمایه هستم. بازار چون هستی، بی‎کران است، همیشه دوست داشتم جستجوگری در دور دست‎هایش باشم.

 • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

نظرات کاربران

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  لینک کوتاه مطلب
  خبرنامه به‌بورس

  دوره‌های آموزشی جدید و تخفیف‌های ویژه

  © کليه حقوق محصولات و محتوای اين سایت متعلق به مدیر سایت می باشد و هر گونه کپی برداری از محتوا و محصولات سایت پیگرد قانونی دارد.

  0