تحلیل تکنیکال تلیسه

چکیده کوتاه مطلب

سطح حمایت تاریخی که در بار اول 160 درصد، در بار دوم 115 درصد و در آخرین بار 2600 درصد بازدهی برای سهامداران تلیسه به همراه آورده بود، حال پس از یکسال و شش ماه، قیمت سهم آماده چهارمین ملاقات با این حمایت تاریخی است. انتظار می‎رود این حمایت قوی از ریزش بیشتر سهم جلوگیری کند، اما چنانچه با نشانه های قدرتمند از بازگشت در این سطح حمایتی رو برو نشود، آنگاه...

به بورس: چند وقتی است که پرونده ای برای سهم تلیسه باز کردیم و در روزهای گذشته در دو مقاله « 5 نکته که شاید در مورد تلیسه ندانید» و «تحلیل رفتارشناسی بازیگران تلیسه» ابعادی از این سهم را مورد واکاوی قرار دادیم. همچین در مقاله مجزایی به «تحلیل وضعیت شاخص زراعت»پرداختیم. در این نوشتار قصد داریم تا تحلیل تکنیکال تلیسه را ارائه دهیم.

در انتظار یک کف تاریخی

تحلیل تکنیکال تلیسه از نمایی دورتر نشان می دهد این سهم در آستانه ملاقات با کف تاریخی دوسال و نیم گذشته خودش است، سطح حمایتی که یکبار در مردادماه 97، بار دیگر در بهمن ماه همان سال و آخرین بار در مردادماه 98 با آن برخورد کرده بود و پس از آن با رشد قابل توجهی روبرو شده بود.
سطح حمایت تاریخی که در بار اول 160 درصد، در بار دوم 115 درصد و در آخرین بار 2600 درصد بازدهی برای سهامداران تلیسه به همراه آورده بود، حال پس از یکسال و شش ماه، قیمت سهم آماده چهارمین ملاقات با این حمایت تاریخی است. انتظار می‎رود این حمایت قوی از ریزش بیشتر سهم جلوگیری کند، اما چنانچه با نشانه های قدرتمند از بازگشت در این سطح حمایتی رو برو نشود، آنگاه باید به انتظار ریزش سهم تا سطح حمایتی 300 تومان باشیم که معادلات را برای تلیسه پیچیده خواهد کرد.

تحلیل تکنیکال تلیسه
تحلیل تکنیکال تلیسه

اگر از نمایی نزدیک‎تر به این سطح حمایتی نگاهی بیندازیم 384 تومان محل این ملاقات تاریخی است، هرچند اصلاح زمانی سهم در روز چهارشنبه 8 بهمن ماه به پایان می رسد، اما انتظار می رود بازگشت احتمالی سهم تا اصلاح قیمتی نیز ادامه داشته باشد، هرچند باید توجه داشت که تا نشانه های جدی بازگشت مشاهده نشده، نمی توان با قاطعیت این سطح حمایتی مهم را نشانه بازگشت در نظر گرفت، اما در هر صورت این سطح یکی از جدی ترین حمایت های سهم به حساب می آید و احتمال بازگشت سهم به سمت بالا بسیار زیاد است.
البته یک نکته مهم را هم نباید از نظر دور داشت که قیمت، در حال تکمیل یک الگوی دوقلو است، که در بدترین سناریو ممکن حتی می تواند باعث افت سهم تا محدوده 200 تومان هم شود، در نتیجه باید با احتیاط و پله پله نسبت به خرید سهم اقدام کرد، به عبارت دیگر باید استراتژی معاملاتی خود را با استراتژی حرکتی سهم هماهنگ کرد.

تحلیل تکنیکال تلیسه
تحلیل تکنیکال تلیسه

منطقه اشباع فروش استوک استیک

در تحلیل تکنیکال تلیسه باید استوک استیک به عنوان یک اندیکاتور حساس و سریع را نیز مورد توجه قرار دهیم، آنچه مشخص است استوک استیک در منطقه اشباع فروش قرار دارد، اما هر زمان به سطح حمایتی 0.8795 رسیده سهم از آن نقطه رشدی هرچند موقت را تجربه کرده است. انتظار می رود سطح حمایتی 384 تومان با این سطح حمایتی استوک استیک همزمان شود.

تحلیل تکنیکال تلیسه
تحلیل تکنیکال تلیسه

تحلیل تکنیکال تلیسه در چارت هفتگی

با نگاهی به چارت هفتگی تلیسه که روند کندتر و بلندمدت تر سهم را نشان می دهد، متوجه می شویم که استوک استیک چارت هفتگی به تازگی وارد محدوده اشباع فروش شده است، بی شک بازگشت استوک استیک هفتگی می تواند نشانه خوبی برای روند ادامه دار سهم باشد.

تحلیل تکنیکال تلیسه
تحلیل تکنیکال تلیسه


میانگین های متحرک ماهانه نیز روند نزولی سهم را نشان می دهند. در مجموع چارت هفتگی نشانه امیدبخشی از خود بروز نمی دهد، برای کسانی که رویکرد محافظه کارانه ای برای ورود به یک سهم دارند، بی شک بازگشت چارت هفتگی نشانه مهمی است که هنوز در تحلیل تلیسه مشاهده نمی شود.
اما نوسان گیرها و سهامداران ریسکی بی شک این قیمت ها را برای تلیسه از دست نخواهند داد، هنوز چند روزی تا رسیدن سهم به کف حمایت تاریخی خود باقی مانده است، تا آن روز باید به انتظار نشست و منتظر واکنش طرفین دعوا در لحظه این ملاقات تاریخی ماند. خریداران یا فروشندگان، برنده آن کسی خواهد بود که در لحظه تاریخی قدرتمندتر عمل کند.

سیامک مهاجری
سیامک مهاجری

سال 84 برای کار در شرکت Eternal Youth و تجربه بازارهای جهانی از ایران خارج شدم، از سال 88 در ایران مدرس و معامله‎گر بازار سرمایه هستم. بازار چون هستی، بی‎کران است، همیشه دوست داشتم جستجوگری در دور دست‎هایش باشم.

 • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

نظرات کاربران

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  لینک کوتاه مطلب
  خبرنامه به‌بورس

  دوره‌های آموزشی جدید و تخفیف‌های ویژه

  © کليه حقوق محصولات و محتوای اين سایت متعلق به مدیر سایت می باشد و هر گونه کپی برداری از محتوا و محصولات سایت پیگرد قانونی دارد.

  0