گزارش بازار امروز 8 دی ماه 99

چکیده کوتاه مطلب

از قدیم رسمی نانوشته‎ای در بازار بورس ایران وجود دارد، که بر طبق آن هر وقت سهام شرکت‎های شیمیایی و نفتی سبز پوش شدند بازار هم راه خودش را پیدا کرد. امروز هم به لطف مصوبه دولت، سهام شرکت‎های شیمیای و نفتی یکپارچه سبز پوش شدند.

امروز دوشنبه 8 دی ماه 1399 بازار بورس تهران با رشد 18198 واحد اجازه نداد تا شاخص وارد کانال یک میلیون سیصدهزار شود. بازار در نمادهای خودرویی، شیمایی و فراورده‎های نفتی با اقبال روبرو شد. بخشی از این اقبال را باید به حساب بدهی دولت به بانک گذاشت. مصوبه‎ای که در آن دولت مکلف شد در عوض بدهی خود به بانک‎های تجارت، ملت و صادرات بخشی از سهام‎ شرکت‎های پتروشیمی را واگذار کند.
از قدیم رسمی نانوشته‎ای در بازار بورس ایران وجود دارد، که بر طبق آن هر وقت سهام شرکت‎های شیمیایی و نفتی سبز پوش شدند بازار هم راه خودش را پیدا کرد. امروز هم به لطف مصوبه دولت، سهام شرکت‎های شیمیای و نفتی یکپارچه سبز پوش شدند. در این میان شستا هم دست به دست خودرویی ها داد تا با سبز پوش شدن‎ آن‎ها کلیت بازار به سمت مثبت شدن پیش برود.

گزارشی از بازار امروز 8 دی ماه 99
گزارشی از بازار امروز 8 دی ماه 99

همانطور که در تصویر مشخص است، برخلاف روزهای گذشته امروز اقبال بازار به سمت سهم‎های شاخص ساز بود و سهم‎های کوچک بازار چندان نصیبی از رشد امروز بازار نبردند، شاید بدترین وضعیت را امروز سیمانی‎ها و بیمه‎ای ها داشتند که روز خونینی را پشت سر گذاشتند.

گزارش بازار امروز از عملکرد حقیقی‎ها

گزارش بازار امروز 8 دی ماه 99
گزارش بازار امروز 8 دی ماه 99

نقشه رفتار حقیقی‎ها در بازار امروز بسیار پراکنده و گزینشی بود، پول‏ های حقیقی امروز در مسیر هتل‎ها و سرمایه گذاری‎ها و اندکی هم در حوالی فراورده‎های نفتی می‎گشت، حقیقی‎ها با توجه به جو بی اعتمادی امروز با احتیاط بیشتری سهم می‎خریدند.

یورش سراسری حقوقی ها

گزارش بازار امروز 8 دی ماه 99
گزارش بازار امروز 8 دی ماه 99

لشکر حقوقی‎ها اما امروز یکپارچه به کلیت بازار یورش برد، تقریبا در همه‎جای بازار حضور داشت، هرچند در سهم های دارویی و شیمیایی حضور پررنگ تری داشت و سعی کرد بیشتر در نمادهای خودرویی فروشنده باشد.

حجم های مشکوک بازار امروز

گزارش بازار امروز 8 دی ماه 99
گزارش بازار امروز 8 دی ماه 99

همیشه مسیر پول‎های مشکوک، یکی از موارد توجه تحلیل‎گران بوده است، امروز حجم‎های مشکوک پول بیش از همه در سهم‎های دارویی به چشم می‎خورد. محصولات غذایی، شیمیایی ها و حتی سهم‎های کاشی و سرامیک از جمله صنایعی بودند که با حجم‎های مشکوک روبرو شدند.

باید منتظر ماند و دید در روزهای آینده تحرکات پول‎های حقیقی و حقوقی چه تاثیری روی بازار خواهد گذاشت، تا اینجای کار اقبال بازار به سهام شرکت‎های نفتی و شیمیایی و حتی مثبت شدن شستا نشانه خوبی از بازگشت بازار در آستانه ملاقات با مقاومت تاریخی یک میلیون پانصد می‎تواند قلمداد شود.

ما در ببورس علاوه بر گزارش بازار، اتفاقات لحظه به لحظه بازار را پوشش می دهیم با ما همراه باشید. و در بخش نظرات ما را یاری کنید.

سیامک مهاجری
سیامک مهاجری

سال 84 برای کار در شرکت Eternal Youth و تجربه بازارهای جهانی از ایران خارج شدم، از سال 88 در ایران مدرس و معامله‎گر بازار سرمایه هستم. بازار چون هستی، بی‎کران است، همیشه دوست داشتم جستجوگری در دور دست‎هایش باشم.

 • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

نظرات کاربران

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  لینک کوتاه مطلب
  خبرنامه به‌بورس

  دوره‌های آموزشی جدید و تخفیف‌های ویژه

  © کليه حقوق محصولات و محتوای اين سایت متعلق به مدیر سایت می باشد و هر گونه کپی برداری از محتوا و محصولات سایت پیگرد قانونی دارد.

  0