رفتارشناسی و تحلیل تکنیکال کچاد

چکیده کوتاه مطلب

امروز کچاد برای چهارمین بار طی 6 ماه گذشته با مقاومت تاریخی و جان سخت خود در 22400 ملاقات کرد، این لحظه را باید یکی از حساس ترین لحظات برای این سهم در نظر بگیریم، آیا این بار چادرملو می تواند از مرز عبور کند، یا برای چندماه دیگر باید به عقب برگردد و تلاش برای شکستن این خط را از جای دیگری آغاز کند.

کچاد (چادرملو) از سهم های اصیل بازار سرمایه، با گزارش درخشان خود در آذرماه به پرچمدار کانه های فلزی بدل شد، جایی که در گزارش منتهی به آذرماه 99 توانست 1.438.480 تن از محصولات خود را در بازار داخلی و خارجی به فروش برساند و نسبت به آذرماه سال گذشته رشد 329 درصد را تجربه کند.
کچاد در 9 ماهه سال جاری نیز در فروش محصولات خود رشد 119 درصدی را تجربه کرد، سهمی که در یکسال گذشته علارغم کاهش شدید بازار در فصل پاییز در مجموع 372 درصد سود ساخت.

کچاد و رفتارشناسی بازیگران سهم

رفتارشناسی و تحلیل تکنیکال کچاد
رفتارشناسی و تحلیل تکنیکال کچاد

میانگین حجم معاملات در سه ماه گذشته 23 میلیون برگه سهم در روز بود، که در ده روز گذشته این میانگین به 25 میلیون برگه سهم در روز رسیده است و در دور روز گذشته حجم 30 میلیونی را از خود به جا گذاشته است. یک سوم حجم معاملات روزانه در خرید و یک چهارم حجم معاملات در فروش به سهامداران حقوقی اختصاص دارد، به عبارت دیگر می توان گفت حقوقی های سهم کچاد در یک سوم حجم معاملات نقش آفرینی می کنند.


رفتارشناسی و تحلیل تکنیکال کچاد
رفتارشناسی و تحلیل تکنیکال کچاد

با این وجود در ده روز گذشته کفه فروش حقوقی کمی سنگین تر شده است و همانطور که در تصویر بالا مشخص است، مالکیت مثبت حقوقی در سهم منفی شده است، پس می توان این‎طور نتیجه گرفت که با نزدیک شدن به مقاومت تاریخی سهم در 22445 از نقش پررنگ حقوقی تاحدودی کاسته شده است. زیرا در سه بار یورش به این خط قیمت همواره ناموفق بوده است. هرچند گزارش درخشان کچاد امیدواری ها را برای عبور از این گردنه حساس بیشتر می کند.

رفتارشناسی و تحلیل تکنیکال کچاد
رفتارشناسی و تحلیل تکنیکال کچاد

حجم معاملات هم در 50 روز گذشته رشد قابل ذکری نداشته است، به جز مقطع کوتاهی در اوائل آذرماه که حجم معاملات ناگهان تا 100 میلیون نیز افزایش یافت، هنوز چادرملو موفق به عبور از سقف 40 میلیون حجم را پیدا نکرده است.

گزارش بازار امروز 8 دی ماه 99

رفتارشناسی و تحلیل تکنیکال کچاد
رفتارشناسی و تحلیل تکنیکال کچاد

اگر نگاهی به تعداد خریداران و فروشندگان حقیقی نیز بیندازیم، می بینیم تعداد خریداران و فروشندگان با رشد همراه بوده و به طور میانگین 1000 نفر به جمع خریداران سهم افزوده شده است. با این وجود همانطور که در تصویر مشخص است، فروشندگان با شیب ملایمی در حال زیاد شدن هستند.

تحلیل تکنیکال سهم

رفتارشناسی و تحلیل تکنیکال کچاد
رفتارشناسی و تحلیل تکنیکال کچاد

امروز کچاد برای چهارمین بار طی 6 ماه گذشته با مقاومت تاریخی و جان سخت خود در 22400 ملاقات کرد، این لحظه را باید یکی از حساس ترین لحظات برای این سهم در نظر بگیریم، آیا این بار چادرملو می تواند از مرز عبور کند، یا برای چندماه دیگر باید به عقب برگردد و تلاش برای شکستن این خط را از جای دیگری آغاز کند. باید تا هفته آینده به انتظار نشست، فعلن که نشانه قابل توجهی مشاهده نمی شود.

شما چه فکر می کنید؟ آیا این بار کچاد موفق به عبور از این خط می شود، نظرات خود را در پایین همین نوشته برای ببورس بنویسد. این مطلب با توجه به تحولات بازار به روز رسانی می شود.

سیامک مهاجری
سیامک مهاجری

سال 84 برای کار در شرکت Eternal Youth و تجربه بازارهای جهانی از ایران خارج شدم، از سال 88 در ایران مدرس و معامله‎گر بازار سرمایه هستم. بازار چون هستی، بی‎کران است، همیشه دوست داشتم جستجوگری در دور دست‎هایش باشم.

 • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

نظرات کاربران

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  لینک کوتاه مطلب
  خبرنامه به‌بورس

  دوره‌های آموزشی جدید و تخفیف‌های ویژه

  © کليه حقوق محصولات و محتوای اين سایت متعلق به مدیر سایت می باشد و هر گونه کپی برداری از محتوا و محصولات سایت پیگرد قانونی دارد.

  0