وملل رکورد حجم معامالات 100 روزه خود را شکست

چکیده کوتاه مطلب

اما وملل در دو روزکاری گذشته تنها موفق به شکستتن رکورد حجم معاملات نشد، بلکه رکورد مالکیت حقوقی سهم نیز شکسته شد. و حقوقی سهم که در یکصد روز گذشته به صورت میانگین 10 میلیون سهم خریده بود، ناگهان با رشد خیره کننده 900 درصدی 91 میلیون برگه سهم را از چنگ سهامداران حقیقی خارج کرد.

دیروز شنبه 6 دی‎ماه 1399 درحالی که سنگین‎ترین برف زمستانی در ارتفاعات فرود می‎آمد و بازار با ریزش 24 هزار واحدی خود، روز سردی را پشت سر گذاشت، اما در نماد بانکی اعتباری ملل یا همان وملل معاملات داغی درجریان بود و رکورد معاملات یک صد روز گذشته در این سهم شکست.
وملل که در یکصد روز گذشته، با میانگین حجم معاملات 34 میلیونی، از جمله نمادهای بانکی کم حجم به حساب می‎آمد ناگهان ظرف 48 ساعت گذشته، دوبار از مرز معاملات 100 میلیون برگ سهم گذشت. چهارشنبه گذشته و در روز پایانی هفته اول دی‎ماه وملل رکورد 118 میلیون برگه سهم را شکست و دو روز بعد، با آغاز هفته دوم دی‎ماه رکورد 151 میلیون برگه سهم را از خود به جا گذاشت و بالاخره امروز 7 دی ماه رکورد 161 میلیونی را زد.( به روز رسانی شده) تا همه نگاه‎ها به این سهم پر پتانسیل بانکی معطوف شود.

 

وملل و تحرکات معنادار حقوقی‏‎ها

وملل رکورد حجم معامالات 100 روزه خود را شکست
شکستن حجم معاملات وملل

بیشتر بخوانیم: فخاس رفتارشناسی بازیگران و تحلیل تکنیکال سهم

اما و ملل در دو روزکاری گذشته تنها موفق به شکستتن رکورد حجم معاملات نشد، بلکه همزمان با افزایش بی‎سابقه حجم معاملات این سهم نام آشنای بانکی، رکورد مالکیت حقوقی سهم نیز شکسته شد. و حقوقی سهم که در یکصد روز گذشته به صورت میانگین روزانه 10 میلیون سهم خریده بود، ناگهان با رشد خیره کننده 900 درصدی 91 میلیون برگه سهم را از چنگ سهامداران حقیقی خارج کرد.
در حقیقت خرید سنگین 160 میلیارد تومانی حقوقی نشان می‎دهد بازیگران این سهم، خواب‎های خوشی برای آینده سهم دیده‎اند.
همین که در روز ثبت رکورد تاریخی 151 میلیونی، حقوقی سهم بیش از نیمی از این حجم را خرید کرده است، می‎تواند شاهدی بر تحولات این سهم بانکی باشد.

وملل رکورد حجم معامالات 100 روزه خود را شکست
نمودار خرید و فروش حقوقی وملل

به این ترتیب با پایان معاملات امروز، حجم خرید صد روزه سهامداران حقوقی سهم از 500 میلیون برگه سهم گذشت و آنها در این مدت تنها 221 میلیون برگه سهم فروختند، که نشان می‎دهد حقوقی‎های وملل در تمام این مدت به دنبال افزایش مالکیت خود در این سهم بودند.

وملل رکورد حجم معامالات 100 روزه خود را شکست
آمار معاملات ده روزه وملل

آمار معاملات ده روزه سهم نیز نشان می‏دهد که این بیشتر سهامدارن حقیقی هستند که دست روی دکمه فروش دارند و حقوقی سهم توانسته در ده روزگذشته 130 میلیون بر مالکیت خود در سهم بیفزاید. با این وجود نباید در وزن دهی به اهمیت حقوقی سهم این نکته را از نظر دور داشت، که در میانگین حجم معاملات صد روزه گذشته حقوقی سهم در نزدیک به نیمی از معاملات نقش آفرینی کرده است.
البته این نکته را نیز نباید از نظر دور داشت، که امروز اولین روز فعالیت بازارگردانی مبتنی بر حراج سهم وملل بود، اما طبیعی است که این حجم سنگین از معاملات نمی‎تواند تنها به فعالیت بازارگردان سهم مربوط باشد

نگاهی گذرا به گزارش فعالیت یک ماهه وملل

با نگاهی به گزارش فعالیت یک ماهه این سهم در آذرماه99 مشخص می‎شود که حاشیه سود ناخالص عملیات بانکی مثبت و برابر 19.34 درصد می‎باشد. در حالی که متوسط حاشیه سود عملیاتی در 8 ماه گذشته 56 درصد بود، درآمد تحقق یافته تسهیلات اعطایی طی آذرماه نیز کاهش 27درصدی را به نسبت متوسط آن در 8 ماه گذشته داشت.
سوای گزارش آذرماه سال جاری، گزارش‎‎های نوید بخش 8 ماهه گذشته نشان می‎دهد که عملکرد موسسه ملل سه ماه قبل از پایان سال، عملکرد قابل قبولی است.

بااین وجود این گزارش توصیه به خرید سهم نیست، و تنها کالبدشکافی است از عمق بازار اعتباری ملل، برای پیدا کردن نقاط ورود به خروج بهتر است از ابزارهای تحلیل تکنیکال استفاده کنید.

اگر از سهامداران سهم وملل هستید، برای ما از تجربیات خود بنویسید و در بهبود عملکرد تحلیلی ما یاری‎ کنید.
این مطلب در جریان بازار و در روزهای بعد به روزرسانی می شود

سیامک مهاجری
سیامک مهاجری

سال 84 برای کار در شرکت Eternal Youth و تجربه بازارهای جهانی از ایران خارج شدم، از سال 88 در ایران مدرس و معامله‎گر بازار سرمایه هستم. بازار چون هستی، بی‎کران است، همیشه دوست داشتم جستجوگری در دور دست‎هایش باشم.

 • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

نظرات کاربران

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  لینک کوتاه مطلب
  خبرنامه به‌بورس

  دوره‌های آموزشی جدید و تخفیف‌های ویژه

  © کليه حقوق محصولات و محتوای اين سایت متعلق به مدیر سایت می باشد و هر گونه کپی برداری از محتوا و محصولات سایت پیگرد قانونی دارد.

  0