رفتارشناسی و تحلیل تکنیکال بهپاک

چکیده کوتاه مطلب

رفتارشناسی سهم بهپاک نشان می‎ دهد که نقش حقوقی ها در سهم چندان قابل ذکر نیست. از نظر تکنیکالی هم سهم بعد از تکمیل یک الگوی دوقلو در حال رشد است.

رفتارشناسی بهپاک

بهپاک در یک نگاه؛ حکایت از آن دارد که عملکرد حقوقی در این سهم چندان پررنگ نیست. عمده خریدها توسط حقیقی سهم صورت گرفته است. رفتارشناسی سهم نشان می دهد که با توجه به نقش پررنگ حقیقی در خرید و فروش ها با عرضه و تقاضای واقعی تری روبرو هستیم. در میانگین 1.621.319 حجم معاملات در 3 ماه گذشته، حقوقی سهم به صورت میانگین روزانه 190 هزار برگه سهم بیشتر نخریده است.
این نشان می دهد که نباید چندان روی وزن حقوقی در این سهم حساب باز کرد.

آمارهای ده روزه گذشته سهم نیز روند سه ماهه گذشته را به اثبات می رساند، در ده روز گذشته نقش حقوقی سهم کمرنگ و نقش حقیقی بسیار قابل توجه بوده است.

نکته حائز اهمیت این است که حجم معاملات در سهم در ده روز گذشته بین 3 تا 6 برابر حجم معاملات سه ماهه گذشته صورت گرفته است. که در تصویر زیر به نمایش درآمده است.

تصویر زیر نمای بهتری از افزایش حجم معاملات را در سهم بهپاک نشان می دهد، به طوری که در 9آذرماه حجم معاملات (خط نارنجی) به رقم بی سابقه 6 میلیون برگه سهم رسید، که 6 برابر میانگین حجم معاملات در سه ماه گذشته بود. هرچه بر حجم معاملات افزوده شده از مالکیت حقوقی( خط آبی) کاسته شده است. البته با توجه به تاثیر اندک حقوقی در سهم این اتفاق مهمی قلمداد نمی شود.

تحلیل تکنیکال سهم

از نظر تکنیکالی، در چارت هفتگی سهم با رشد مناسبی در حال خروج از ابر کوموست که نشانه بسیار مهمی برای تغییر روند سهم در بلند مدت است و رفتن چارت هفتگی به بالای ابر کومو می تواند نشانه خوبی از روند بلند مدت سهم باشد.

اما در چارت روزانه، سهم بعد یک الگوی دوقلو در حال تکمیل کردن الگوی خود است، در عین حال چارت روزانه هم در حال خروج از ابر کوموست.
با این وجود اندیکاتور میانگین متحرک در آستانه اصلاح و پایان موج یک قرار دارد، انتظار داریم سهم بعد از اصلاح در محدوده 40.982، روند خود را برای تکمیل موج 3 و 5 آغاز کند و در نهایت به سقف خود در حوالی 80.000 ریال برسد. از نظر بازه زمانی بهترین سناریو برای رسیدن به این محدوده نیمه دوم بهمن ماه خواهد بود.

سیامک مهاجری
سیامک مهاجری

سال 84 برای کار در شرکت Eternal Youth و تجربه بازارهای جهانی از ایران خارج شدم، از سال 88 در ایران مدرس و معامله‎گر بازار سرمایه هستم. بازار چون هستی، بی‎کران است، همیشه دوست داشتم جستجوگری در دور دست‎هایش باشم.

 • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

نظرات کاربران

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  لینک کوتاه مطلب
  خبرنامه به‌بورس

  دوره‌های آموزشی جدید و تخفیف‌های ویژه

  © کليه حقوق محصولات و محتوای اين سایت متعلق به مدیر سایت می باشد و هر گونه کپی برداری از محتوا و محصولات سایت پیگرد قانونی دارد.

  0